T.C. Helal Akreditasyon
Sorularınız İçin Tıklayın
Sorularınız İçin

+90 (312) 939 08 00

M.K. Atatürk
  1. Ana Sayfa
  2. Duyurular
  3. 17 Ağustos 2020

Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları için Personel Yetkinlik Kılavuzu

Helal Akreditasyon Kurumu’ndan (HAK) akredite olmak isteyen Helal Uygunluk Değerlendirme Kuruluşlarının sağlaması gereken belirli personel gereklilikleri mevcuttur.

Bu gereklilikler, HAK’ın akreditasyona esas aldığı OIC/SMIIC 2:2019 Helal Belgelendirmesi Yavan Kuruluşlar için Şartlar Standardının 7 (yedi) numaralı “Kaynak Gereklilikleri” başlığı altında kuruluşların belgelendirme süreçlerinde yer alan her bir kişi için tarif edilmektedir.

Yayımlanmakta olan bu Kılavuz (AKR-KL-001), OIC/SMIIC 2:2019 Standardındaki personel gerekliliklerine dair kuralların daha iyi anlaşılması maksadıyla hazırlanmıştır.

Kılavuzda yer alan tüm gerekliliklerin HAK’a başvuracak/başvurmuş kuruluşlarca yerine getirilmesi beklenmekte olup gerçekleştirilecek saha denetimlerinde bu hususlar üzerinde de titizlikle durulacaktır.

Kılavuzda tanımlanmış kurallar ve diğer hususlarla alakalı sorularınız için info@hak.gov.tr e-posta adresinden veya (0312) 939 08 00 telefon numarası üzerinden konuyla ilgili uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.